close icon
page-title
Taksówkarz
Taksówkarz

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Taxi Driver
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Italo/Judeo Productions

Taksówkarz 1976 - Oglądaj cały film za darmo!

star8.2
11938Ocen
date1976
date1h 54m
loader

Taksówkarz Recenzje

 • avatar

  FlickFanatic

  |10 godziny temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  SerialowaZuza

  |3 dni temu
  Daje radę na maxa
 • avatar

  Typer Futbolu

  |3 dni temu
  Klimat Taksówkarz nie do podrobienia, mega - chyba od razu wyląduje na liste ulubionych!
 • avatar

  DramaDevotee

  |10 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  MovieBuffBartek

  |11 dni temu
  Jak dla mnie to totalny must-see jeśli nie jesteś bezbekiem
 • avatar

  MysterySeeker

  |12 dni temu
  Nawet nie zauważyłem, jak szybko minął czas i znowu musze wracać do nauki ehhh nienawidze swoich starych
 • avatar

  Kokolonso092

  |13 dni temu
  Fajna stronka i dobrze że ludzie nie więdzą jak skipnąc reklamy żeby oglądać bo chociaż servery nie zamulają i nie ma lagów

Taksówkarz Obsada

prev-arrow
prev-arrow

Taksówkarz Trailer

Spis treści

Co sprawia, że film jest wart obejrzenia?

Taksówkarz to prawdziwa, kultowa klasyka kina. Ten mroczny, psychologiczny dramat z 1976 roku, wyreżyserowany przez Martina Scorsese, stanowi kwintesencję filmów eksplorujących mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. Główna rola Roberta De Niro jako Travisa Bickle'a, samotnego i zgorzkniałego weterana wojny w Wietnamie, który staje się taksówkarzem na nocnych zmianach w Nowym Jorku, to przejmująca, charyzmatyczna kreacja aktorska.

Film urzeka swoją surowością i bezpardonowym realizmem w ukazywaniu zepsutego, zdehumanizowanego społeczeństwa nowojorskiego w latach 70. XX wieku. Obsesyjna, rozbuchana wyobraźnia Travisa prowadzi go do coraz bardziej mrocznych i okrutnych myśli, a my wraz z nim staczamy się coraz głębiej w otchłań ludzkiego obłędu. Cały film Taksówkarz po mistrzowsku operuje warstwą psychologiczną, odkrywając przerażające aspekty ludzkiej natury.

Image Taksówkarz film online

"Gdzie obejrzeć cały film Taksówkarz za darmo?"

Jeśli szukasz sposobów na legalne obejrzenie Taksówkarza za darmo, warto zwrócić uwagę na serwis streamingowy all-tube.org. Ta popularna platforma oferuje dostęp do szerokiej biblioteki filmów i seriali, w tym także tego kultowego dzieła Martina Scorsese. Taksówkarz z lektorem pl i napisami pl jest tam dostępny w wysokiej jakości.

All-tube.org to jednak tylko jedna z opcji. Taksówkarz po polsku można także obejrzeć na innych platformach streamingowych, takich jak np. Netflix, Amazon Prime Video czy HBO Max (o ile masz do nich dostęp). Warto śledzić repertuar i oferty tych serwisów, aby nie przegapić możliwości zobaczenia tego klasycznego filmu za darmo.

Analiza psychologiczna postaci Travisa Bickle'a

Travis Bickle to postać, która wzbudza w widzach równocześnie przerażenie, jak i fascynację. Jego obsesyjna, przesiąknięta przemocą osobowość sprawia, że staje się antybohaterem par excellence. Scorsese w mistrzowski sposób portretuje bohatera owładniętego przez głęboką, wewnętrzną rozpacz i alienację społeczną.

Jako weteran wojny w Wietnamie, Travis cierpi na bezsenność, ma problemy z kontrolowaniem gniewu i agresji. W nocnych rozmowach przez CB radio daje upust swoim mrocznym, antyspołecznym fantazjom. Jego myśli zaczynają krążyć wokół idei "oczyszczenia miasta z robactwa", co w połączeniu z dostępem do broni daje bardzo niepokojący obraz. Podziw dla Travisa mieszą się więc z lękiem o jego czyny.

Kulisy produkcji niskobudżetowego dzieła Martina Scorsese

Taksówkarz powstał przy bardzo ograniczonym budżecie, zaledwie 1,9 miliona dolarów. Mimo to Martinowi Scorsese udało się stworzyć prawdziwe arcydzieło, które na stałe zapisało się w historii kina. Film kręcono nocami na ulicach Nowego Jorku, co pozwoliło nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też nadało produkcji wyjątkową, surową autentyczność.

Sama praca na planie nie należała do najłatwiejszych. Scorsese i De Niro znani byli ze swojego perfekcjonizmu i dążenia do maksymalnego realizmu. W jednej ze scen De Niro miał grać zbuntowanego weterana i zażądał, by dać mu prawdziwy rewolwer, co spotkało się z oburzeniem ekipy. Ostatecznie reżyser zgodził się na broń atrapę, ale historia ta pokazuje, jak bardzo zależało im na wiarygodności.

Jaka była rola wojny w Wietnamie w kształtowaniu mentalności bohatera?

Kluczowym elementem w zrozumieniu psychiki Travisa Bickle'a jest jego doświadczenie jako weterana wojny w Wietnamie. Konflikt ten, definiujący całe pokolenie Amerykanów, pozostawił na nim głębokie, traumatyczne piętno. Powrót do cywilnego życia w Nowym Jorku po przeżyciach wojennych okazał się niezwykle trudny, co doprowadziło do alienacji społecznej i rozchwiania emocjonalnego bohatera.

Wojna naznaczyła Travisa licznymi psychicznymi ranami. Cały film Taksówkarz z napisami pl doskonale ukazuje, jak ponure wspomnienia z Wietnamu ciążą mężczyźnie, wpędzając go w obsesyjne fantazje na punkcie przemocy i zemsty. Wyrażana przez niego niechęć do kobiet i Cały film Taksówkarz z lektorem pl można postrzegać jako projekcję jego wojennych urazów. Scorsese w mistrzowski sposób wykorzystał motyw weterana, by zgłębić mroczne zakamarki ludzkiej psychiki.

Image Taksówkarz 1976

Czym wyróżnia się gra aktorska Roberta De Niro?

Rola Travisa Bickle'a w wykonaniu Roberta De Niro to prawdziwy majstersztyk aktorski. Słynny dziś gwiazdor wcielił się w tę złożoną psychologicznie postać w sposób niezwykle sugestywny i wiarygodny. Taksówkarz po polsku z De Niro w roli głównej to przeżycie, które na długo zapisuje się w pamięci widza.

De Niro w pełni zanurzył się w swoją rolę, przygotowując się do niej w niezwykle skrupulatny sposób. Przez miesiące pracował jako prawdziwy taksówkarz w Nowym Jorku, by lepiej zrozumieć mentalność i styl życia bohatera. Jego drobiazgowe podejście do roli przełożyło się na niezapomnianą kreację pełną niuansów i zaskakujących odcieni psychologicznych.

Podobne filmy do Taksówkarz

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 11938

Udostępnij