close icon
page-title
Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa
Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Walt Disney Pictures

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa 2005 - Oglądaj cały film za darmo!

star7.1
10254Ocen
date2005
date2h 23m

Skomentuj

 • avatar

  CineCluster

  |12 godziny temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  Kokolonso092

  |6 dni temu
  Fajna stronka i dobrze że ludzie nie więdzą jak skipnąc reklamy żeby oglądać bo chociaż servery nie zamulają i nie ma lagów
 • avatar

  MysterySeeker

  |8 dni temu
  Nawet nie zauważyłem, jak szybko minął czas i znowu musze wracać do nauki ehhh nienawidze swoich starych
 • avatar

  FlickFanatic

  |12 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  DramaDevotee

  |13 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  SerialowaZuza

  |13 dni temu
  Daje radę na maxa
 • avatar

  MovieBuffBartek

  |14 dni temu
  Jak dla mnie to totalny must-see jeśli nie jesteś bezbekiem

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa (2005) - mega wciągające filmy

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to film przygodowy z 2005 roku, który z pewnością warto obejrzeć. Produkcja ta przenosi widzów do magicznego świata Narnii, gdzie czeka ich wiele niesamowitych przygód. To jeden z tych fajnych filmów, które wciągają od pierwszej minuty i trzymają w napięciu do samego końca.

Fabuła opowiada o losach czworga dzieci: Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji. Podczas II wojny światowej zostają one wysłane na wieś do starego, ponurego domu profesora Kirke. Pewnego deszczowego dnia, przypadkowo przechodzą przez starą szafę do magicznej krainy zwanej Narnią. Tam spotykają mówiące zwierzęta, a także dowiadują się, że Narnię opanowała okrutna Czarownica Jadis.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Narnia - świat magii i przygody - filmy hd

Narnia, do której trafiają bohaterowie, okazuje się niezwykłym miejscem pełnym magii i tajemnic. Jest to kraina zamieszkana przez fantastyczne istoty - centaury, minotaura, fauny i różne magiczne stworzenia. Natura tego miejsca zachwyca - są tu zarówno zielone łąki, gęste lasy, jak i zamarznięte pustkowia.

Czwórka dzieci szybko przekonuje się, że Narnia kryje w sobie wiele niebezpieczeństw, ale i niesamowitych przygód. Poznają mówiącego lwa Aslana, który staje na czele walki przeciwko wiedźmie. Są świadkami bitew i pojedynków. Przeżywają chwile grozy, ale i wielkiej radości. Ich przygoda w tej magicznej krainie na zawsze odmieni ich losy.

Przejście przez magiczną szafę - filmy online

Kluczowym elementem fabuły jest magiczna szafa, przez którą dzieci przenoszą się z realnego świata do krainy Narnii. Jest to stara, dębowa szafa stojąca w jednym z pokoi tajemniczego domu profesora. Okazuje się, że jest ona przejściem między dwoma światami.

Wewnątrz szafy znajduje się las, którego przejście prowadzi wprost do Narnii. To fascynujący zabieg, który pozwala widzom przenieść się wraz z bohaterami w świat pełen magii i niesamowitych istot. Dzięki niemu możemy stać się częścią tej niezwykłej przygody.

Spotkanie ze zwierzęcymi bohaterami - filmy na dziś wieczór

W Narnii czwórka dzieci spotyka wiele ciekawych postaci. Są to zarówno mądre zwierzęta, jak i mityczne stworzenia. Kluczową rolę odgrywa lew Aslan, który wprowadza bohaterów w realia tego świata i staje na czele walki dobra ze złem.

Niezwykłe jest to, że zwierzęta potrafią mówić i zachowują się jak ludzie. Centaury, minotaur, bobry czy lisy stają się przyjaciółmi dzieci i pomagają im w trudnych chwilach. Te postacie wciągają widza w świat filmu i sprawiają, że staje się on jeszcze bardziej magiczny.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Walka dobra ze złem - filmy warte obejrzenia

W filmie wyraźnie zarysowany jest podział na dobro i zło. Okrutna Czarownica Jadis zamieniła Narnię w lodową pustynię i pozbawiła nadziei wszystkie magiczne istoty. Aslan, lew będący uosobieniem dobra, postanawia stanąć do walki, by uwolnić Narnię spod jej wpływów.

Czwórka dzieci bierze udział w tej walce u boku Aslana i innych dobrych stworzeń. Widzimy sceny bitew i pojedynków, które pokazują ogrom walki dobra ze złem w tej krainie. Ostatecznie to dobro zwycięża, choć bohaterowie muszą wiele poświęcić, by do tego doprowadzić.

Opowieść o dzieciach i ich przygodach - filmy dla każdego

Mimo fantastycznej scenerii, w centrum tej historii znajduje się los czworga zwyczajnych dzieci. To one stają przed największą przygodą swojego życia i muszą znaleźć w sobie siłę, by stawić czoła niebezpieczeństwu.

Ich przejście do Narnii zmienia bohaterów i pozwala im się rozwinąć. Odnajdują w sobie odwagę i mądrość, by pomóc pokonać zło. Ich przygoda pokazuje, że nawet z pozoru zwykłe dzieci mogą dokonać wielkich rzeczy. To sprawia, że ten film jest bliski każdemu widzowi.

Podsumowanie filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to jeden z tych fajnych filmów familijnych, które potrafią wciągnąć zarówno dzieci, jak i dorosłych. Fabuła przenosi widzów do magicznej krainy Narnii, gdzie czeka ich wiele przygód i zwrotów akcji. Czwórka dzieci przypadkowo trafia tam przez starą, magiczną szafę. Poznają mówiące zwierzęta i stają do walki ze złą Czarownicą, która rządzi w Narnii. Choć na początku wydaje się, że zwyczajne dzieci nie dadzą rady w tym niezwykłym świecie, odnajdują w sobie siłę i odwagę, by pomóc pokonać zło.

Film wciąga od pierwszej chwili, a widzowie mogą poczuć się tak, jakby sami znaleźli się w magicznej krainie. Świetnie oddana jest atmosfera Narnii - tajemnicze lasy, mroźne zamczyska, ruiny dawnej świetności. Dużą rolę odgrywają efekty specjalne, które pozwalają uwierzyć w ten fantastyczny świat. Walka dobra ze złem, sceny bitew, a także humor związany z przygodami bohaterów sprawiają, że jest to film dla każdego, niezależnie od wieku.

Aktorzy świetnie wcielają się w role dzieci zmagających się z trudnościami nieznanego im świata. Postacie są wyraziste i łatwo się z nimi utożsamić. Magiczne istoty takie jak lew Aslan czy bobry dodają uroku tej historii. Ogólnie rzecz biorąc, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana dobrych filmów fantasy i na pewno warta obejrzenia.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to propozycja na udany wieczór przed telewizorem czy komputerem. Film wciąga i pozwala choć na chwilę poczuć się jak dziecko odkrywające niezwykły, magiczny świat. Gorąco polecam tę produkcję wszystkim miłośnikom przygód i fantasy.

5 Podobnych Filmów

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 10254

Udostępnij