close icon
page-title
Obdarowani
Obdarowani

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Gifted
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Grade A Entertainment

Obdarowani 2017 - Oglądaj cały film za darmo!

star7.9
5207Ocen
date2017
loader

Obdarowani Recenzje

 • avatar

  MovieBuffBartek

  |7 godziny temu
  Jak dla mnie to totalny must-see jeśli nie jesteś bezbekiem
 • avatar

  MysterySeeker

  |4 dni temu
  Nawet nie zauważyłem, jak szybko minął czas i znowu musze wracać do nauki ehhh nienawidze swoich starych
 • avatar

  DramaDevotee

  |5 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  SerialowaZuza

  |5 dni temu
  Daje radę na maxa
 • avatar

  BoxsetBinge

  |6 dni temu
  Ja nie wiem z czym ludzie mają problem, chyba jesteś debilem jak nie potrafisz włączyć odtwarzania...po prostu wrzuć do innej karty
 • avatar

  Kokolonso092

  |8 dni temu
  Fajna stronka i dobrze że ludzie nie więdzą jak skipnąc reklamy żeby oglądać bo chociaż servery nie zamulają i nie ma lagów
 • avatar

  Typer Futbolu

  |12 dni temu
  Klimat Obdarowani nie do podrobienia, mega - chyba od razu wyląduje na liste ulubionych!
 • avatar

  FlickFanatic

  |13 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam

Obdarowani Obsada

Obdarowani Trailer

Spis treści

Film z Chrisem Evansem w roli głównej - dlaczego warto obejrzeć?

Jeśli szukasz lekkiej, przyjemnej komedii, która jednocześnie porusza ważne tematy, film z gwiazdorem Chrisem Evansem w roli głównej jest świetnym wyborem. Obdarowani to ciepła i zabawna historia, która podejmuje kwestię wychowywania wybitnie zdolnych dzieci oraz konfliktu między emocjonalną więzią a intelektualnym rozwojem.

Evans wciela się w postać Franka Adlera, samotnego wujka, który stara się zapewnić swojej genialnej siostrzenicy Mary jak najlepsze warunki do rozwoju. Choć Mary jest istnym cudem natury z fenomenalnym talentem do matematyki, Frank stawia na pierwszym miejscu jej dobre samopoczucie i wszechstronny rozwój. Niestety, ich spokojne życie zostaje zakłócone przez bezwzględną babcię, która ma zupełnie inne plany względem dziewczynki.

Niezwykły duet na ekranie

Jednym z największych atutów Obdarowanych jest cudowna chemia między Chrisem Evansem a młodą gwiazdką Mckenną Grace, która wciela się w rolę tytułowej Mary. Ich relacja błyszczy autentycznością i czułością, sprawiając, że trudno oderwać wzrok od ekranu. Fenomenalny Evans przekonująco oddaje troski i dylematy Franka, a przy tym zachwyca swym ciepłym humorem. Z kolei Grace zachwyca dojrzałą i przejmującą grą, nadając Mary prawdziwą głębię.

Image Obdarowani film online

Analiza relacji pomiędzy postaciami w produkcji

Sedno Obdarowanych stanowi interesujący splot złożonych relacji międzyludzkich. Przede wszystkim, mamy urzekającą więź między Frankiem a Mary - opiekun i podopieczna, ale też wielcy kumple i prawdziwi współtowarzysze. To zżycie dwóch samotnych dusz, które znalazły w sobie wsparcie i spełnienie, budzi ogromną sympatię.

Równie intrygujący jest konflikt między Frankiem a bezwzględną babcią Mary, która zdaje się traktować wnuczkę jak przedmiot do kolekcji. Ta zimna, wyrachowana postać wyraźnie kontrastuje z ciepłem i sercem Franka, prowadząc do cennych rozważań na temat istoty rodzicielstwa. Czy matematyczny geniusz powinien zostać odizolowany od rówieśników w celu maksymalizacji rozwoju umysłowego? Czy też kluczowe jest zapewnienie dziecku normalnego dzieciństwa i radości z bycia dzieckiem?

Gdzie obejrzeć cały film Obdarowani za darmo?

Obdarowani Gdzie obejrzeć za darmo? Jedną z opcji jest platforma all-tube, gdzie można legalnie obejrzeć cały film Obdarowani z lektorem lub napisami pl. Serwis oferuje sporą bibliotekę zarówno nowych premier, jak i starszych klasyków kina. Choć nie jest to jedyne miejsce do oglądania tego tytułu, all-tube może być wygodnym i sprawdzonym rozwiązaniem dla wielu widzów.

Jeśli chodzi o inne źródła, Obdarowani z lektorem pl lub napisami jest też dostępny na niektórych platformach streamingowych i VoD. Być może również wkrótce pojawi się w tradycyjniej telewizji. Warto jednak pamiętać, że bezprawne rozpowszechnianie materiałów jest nieetyczne i nielegalne, dlatego należy korzystać wyłącznie z zaufanych, płatnych serwisów.

Jakie talenty ma utalentowana Mary i jak wpływają na rozwój fabuły?

Tytułowa Mary ma prawdziwie nadzwyczajne zdolności matematyczne. Ta mała dziewczynka potrafi z niewiarygodną łatwością rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane równania i problemy matematyczne. Jej geniusz w tej dziedzinie jest na tyle wyjątkowy, że przyciąga uwagę sławnej uczelni, która chce ją przyjąć pod swoje skrzydła.

Ogromny talent Mary staje się kluczowym elementem napędzającym akcję Obdarowanych. Z jednej strony, jej zdolności zapewniają wielu zabawnych sytuacji i wzruszających momentów, kiedy ta mała istota zachwyca otoczenie swoimi matematycznymi eksperymentami. Z drugiej jednak, na jaw wychodzą dylematy etyczne i prawne związane z edukacją dzieci o tak wyjątkowej inteligencji.

Pasja kontra prawo

Frank Adler, wujek Mary, musi stawić czoła poważnemu dylematowi - czy pozwolić, by geniusz siostrzenicy został w pełni rozwinięty i wykorzystany, nawet jeśli miałoby to oznaczać dla niej oderwanie od normalnego życia? Kochający opiekun staje przed wyborem między dążeniem do maksymalizacji potencjału matematycznego Mary, a zapewnieniem jej jak najbardziej typowego dzieciństwa i dorastania wśród rówieśników.

Image Obdarowani 2017

Jak twórcy podeszli do tematu geniuszu dziecięcego?

Twórcy Obdarowanych nie traktują geniuszu dziecięcego jako celu samego w sobie. Film stanowi raczej próbę zbadania, jak najlepiej postępować z dziećmi obdarzonymi niezwykłymi zdolnościami. Czy należy za wszelką cenę rozwijać ich potencjał, nawet kosztem normalnego dzieciństwa? A może jednak ważniejsze jest danie im przestrzeni do radosnego dorastania?

Produkcja nie udziela jednoznacznych odpowiedzi, ale stara się uchwycić różne punkty widzenia na tę kwestię. Reprezentuje je zwłaszcza spór między troskliwym Frankiem a bezwzględną, żądną sukcesu babcią Mary. Twórcy starają się zrównoważyć racje obu stron, nie ferując zbyt pochopnych wyroków.

Jaka jest ocena krytyków i widzów tej komedii?

Obdarowani spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i widzów. Film zbiera świetne recenzje, chwalące go za inteligentny, czuły scenariusz oraz znakomite aktorstwo. Zwłaszcza występ młodziutkiej McKenny Grace jako geniuszki Mary została niemal uniwersalnie wychwałana.

Widzowie doceniają produkcję za poruszający, lecz niepozbawiony humoru sposób, w jaki podchodzi do trudnych tematów. Obdarowani udowadniają, że można stworzyć lekką, przyjemną w odbiorze komedię, a jednocześnie nie uciekać od poważnych zagadnień dotyczących wychowania i rodzicielstwa. Wszystko to okraszone znakomitą grą aktorską i ciepłą, wzruszającą historią.

Podobne filmy do Obdarowani

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 5207

Udostępnij