close icon
page-title
Matylda: Musical
Matylda: Musical

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Roald Dahl's Matilda the Musical
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania
 • Wydawca: Working Title Films

Matylda: Musical 2022 - Oglądaj cały film za darmo!

star6.8
689Ocen
date2022
date1h 57m

Skomentuj

 • avatar

  MovieBuffBartek

  |9 godziny temu
  Jak dla mnie to totalny must-see jeśli nie jesteś bezbekiem
 • avatar

  MysterySeeker

  |6 dni temu
  Nawet nie zauważyłem, jak szybko minął czas i znowu musze wracać do nauki ehhh nienawidze swoich starych
 • avatar

  DramaDevotee

  |7 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  SerialowaZuza

  |7 dni temu
  Daje radę na maxa
 • avatar

  CineCluster

  |7 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  FlickFanatic

  |9 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  BoxsetBinge

  |11 dni temu
  Ja nie wiem z czym ludzie mają problem, chyba jesteś debilem jak nie potrafisz włączyć odpalania tego filmu...po prostu wrzuć do innej karty
 • avatar

  Kokolonso092

  |14 dni temu
  Fajna stronka i dobrze że ludzie nie więdzą jak skipnąc reklamy żeby oglądać bo chociaż servery nie zamulają i nie ma lagów

Oficjalny zwiastun

Spis treści

"Matylda: Muzyczna wersja filmu warta obejrzenia"

Matylda: Muzyczna to nowa ekranizacja broadwayowskiego przeboju na podstawie kultowej powieści Roalda Dahla. Z pewnością "fajne filmy" z 2022 roku, które koniecznie trzeba obejrzeć. Zachwyca zwrotami akcji i wciągającą intrygą. Pozycja obowiązkowa dla fanów musicali i przedstawień scenicznych.

"Mega wciągające filmy", które nie pozwolą oderwać wzroku od ekranu. Zachwycający duet Emma Thompson i Alisha Weir w rolach Matyldy i panny Miodowej to prawdziwy popis aktorstwa, który "wciąga" na całe 2 godziny seansu. Nic dziwnego, że Matylda: Muzyczna skradła serca widzów po premierze i zdobyła entuzjastyczne recenzje.

"Filmy do obejrzenia" z całą pewnością warto zaliczyć w 2022 roku. Hit, który nie zawiedzie zarówno fanów oryginalnej Matyldy z 1996 roku, jak i tych, którzy szukają lekkiej, familijnej rozrywki na wieczór. W rolach głównych Brytyjczycy, więc akcent to dodatkowa frajda!

Niezwykła opowieść o sile ducha

Chociaż Matylda: Muzyczna jest "fajnym filmem", zabawną opowieścią o dziewczynce obdarzonej niezwykłymi zdolnościami, to porusza wiele ważnych tematów. Pokazuje, że nawet dzieci mają siłę, by stawić czoła trudnym sytuacjom i walczyć o swoje szczęście. Przemoc w szkole, manipulacje ze strony rodziców, presja otoczenia - wszystkie te kwestie przewijają się w filmie, a jednak razem z Matyldą "bawią widzów".

Nie brakuje też pięknych scen z udziałem "gwiazd musicalu", które zachwycają kolorami, energią, klimatem. To olśniewające widowisko muzyczne, które mimo komediowego charakteru porusza głęboko, a wzruszający finał potrafi wyciskać łzy. Nic dziwnego, że zyskało rzesze fanów po emisji zarówno na Broadwayu, jak i West Endzie i Netflixie.

"Matylda: Muzyczna" to najbardziej wzruszający film z 2022 roku, który można "obejrzeć za darmo" w serwisie Netflix. Każde dziecko powinno zobaczyć tę niezwykłą historię!

Matylda: Musical

"Zaskakujące zwroty akcji w filmie Matylda: Muzyczna"

Scenariusz Matyldy: Muzycznej wiernie podąża za fabułą znanej książki Roalda Dahla. Jednak fani mogą liczyć na kilka zaskoczeń. Zwłaszcza ci, którzy pamiętają wcześniejszą ekranizację z 1996 roku z Marą Wilson.

Po pierwsze, akcja przeniesiona jest z latach 90. do współczesności. Część fabuły została zmieniona, by lepiej oddawała współczesne realia. Dotyczy to zwłaszcza postaci panny Miodowej oraz relacji z rodzicami Matyldy. Po drugie jednak, w przeciwieństwie do filmu z 1996 roku, musical zachowuje oryginalne, nieco mroczniejsze zakończenie książki.

Efekt? Z pozoru lekka "komedia" okazuje się złożoną, wielowątkową opowieścią. Pełną zwrotów akcji, dzięki którym widz wciąż jest w napięciu i nie wie, czego spodziewać się za chwilę. Szczególnie zapadające w pamięć są sceny związane z niezwykłymi zdolnościami Matyldy. Pod koniec seansu mamy wrażenie, że ta dziewczynka jest zdolna do wszystkiego!

 • Nietypowe zakończenie w stosunku do filmu z 1996 roku
 • "Ciekawe filmy", które zaskakują zwrotami akcji do samego końca

Kino muzyczne na najwyższym poziomie

Mocną stroną Matyldy: Muzycznej (oczywiście poza intrygującą fabułą i znakomitym aktorstwem) jest muzyka. Porywające, dynamiczne musicalowe numery przeplatają się z wzruszającymi balladami. Stąd "zachwyca widzów" i porusza na wielu płaszczyznach.

Ścieżka dźwiękowa stoi na najwyższym, broadwayowskim poziomie. Nic więc dziwnego, że zdobyła uznanie zarówno fanów musicali, jak i krytyków. "Polecamy obejrzeć niebanalne i wciągające filmy online darmowe z 2022 roku, jak właśnie Matylda: Muzyczna" - czytamy w recenzjach.

Wciągająca intryga w filmie Matylda: Muzyczna 2022

Matylda: Muzyczna to przede wszystkim poruszająca, "wciągająca intryga" o wyjątkowej dziewczynce borykającej się z opresyjnym otoczeniem. Bo choć jest mądra, wrażliwa i obdarzona talentami, spotyka na swojej drodze wiele przeciwności losu.

Samotność, obojętność ze strony rodziny, tyrania dyrektorki Czarnackiej w szkole. Intrygujące jest, jak ta pozornie bezradna bohaterka radzi sobie z problemami, staje się silniejsza i nie boi walczyć o swoje szczęście. To wspaniała lekcja dla młodych osób, szukających wiary w siebie i motywacji, by realizować marzenia i być sobą.

Cudowny duet: Matylda i panna Miodowa

Niezwykła chemia pomiędzy filmową Matyldą, Alishą Weir, a jej ekranową mentorką, panną Miodową w wykonaniu Emmy Thompson, przyciąga uwagę już od pierwszych scen "całego filmu za darmo z lektorem". Jest to niewątpliwie jeden z największych walorów "mega wciągających filmów" z 2022 roku.

Zachwyca zwłaszcza kreacja 10-letniej Alishy Weir, debiutantki, która z miejsca skradła serca widzów i krytyków. Rumuńska aktorka znakomicie wczuwa się w rolę wrażliwej, samotnej outsiderki, która przełamuje stereotypy i pokonuje trudności siłą intelektu. Jej śpiew także robi ogromne wrażenie!

"Gwiazdy musicalu Matylda: Muzyczna bawią widzów"

Mocną stroną musicalowej Matyldy, poza wciągającą intrygą, jest obsada. Premiera odbyła się na Netflix, jednak "gwiazdy scenicznego musicalu" sprawdzają się równie znakomicie przed kamerami filmowymi. Bawią, wzruszają i angażują widzów od pierwszej do ostatniej minuty.

Znamy już porywającą kreację Alishy Weir w tytułowej roli oraz Emmy Thompson jako panny Miodowej. Ale niezawodna jest także cała reszta obsady, poczynając od Matyldy rodziców w wykonaniu Stephena Grahama i Andrei Riseborough. Oni naprawdę potrafią przerazić!

Nie brakuje też znakomitych kreacji drugoplanowych, jak pani Phelps (Lashana Lynch) oraz celowo karykaturalnej dyrektorki Czarnackiej (Emma Thompson). Dlatego właśnie Matylda: Muzyczna z 2022 roku to "film, który z pewnością warto obejrzeć".

Matylda: Musical

Film Matylda: Muzyczna zachwyca widzów w 2022 roku

Wszechstronna adaptacja broadwayowskiego musicalu na podstawie kultowej powieści zachwyca widzów i zbiera znakomite recenzje od premierowego pokazu w listopadzie 2022. Nic dziwnego, że Matylda szybko podbiła serca widowni festiwali filmowych i widzów Netflixa, na którym jest dostępna od Bożego Narodzenia.

Sama historia dziewczynki z niezwykłymi talentami i jej zmagania z tyranią dorosłych może nie wydaje się niczym wyjątkowym. Jednak musicalowy klimat, zaskakujące zwroty akcji i porywająca muzyka sprawiają, że jest to bez wątpienia jeden z ciekawszych i "wartych obejrzenia filmów", jakie pojawiły się w ostatnim czasie.

Aktorskie popisy na najwyższym poziomie

"Filmy do obejrzenia" koniecznie to m.in. takie, które łączą w sobie: doskonałą historię, reżyserię i znakomitą grę aktorską. Matylda: Muzyczna zdecydowanie spełnia te wymagania. Zarówno młodzi odtwórcy głównych ról, jak i cenione gwiazdy brytyjskiego kina dają z siebie wszystko. A efekt jest imponujący!

Emma Thompson błyszczy jak zawsze, wcielając się w dyrektorkę Czarnacką - prawdziwy koszmar dzieci z filmu. Z kolei Andrea Riseborough i Stephen Graham jako obojętni, pochłonięci pracoholizmem rodzice Matyldy wzniecają u widza autentyczną niechęć. To "film HD", który wciąga realizmem i prawdziwymi ludzkimi emocjami.

Komedia Matylda: Muzyczna już dostępna online za darmo

Choć "fajne filmy" zachwycające widzów w 2022 roku rzadko trafiają od razu na platformy streamingowe, z Matyldą stało się inaczej. Od końca grudnia musicalowa produkcja Netflixa jest dostępna online "za darmo" dla abonentów platformy. Wystarczy poszukać tytułu w wyszukiwarce, by "obejrzeć film" już dziś!

"Filmy na dziś wieczór" mogą mieć różną formę. Jedni wolą kryminały i thrillery, inni komedie romantyczne, a jeszcze inni - animacje dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nam jednak brakowało świeżej propozycji familijnej i zaskakującej zarazem. I właśnie takim hitem okazała się Matylda: Muzyczna.

Polecamy musical "Matylda" jako doskonałą rozrywkę familijną

Szukasz na dzisiaj wieczór jakiegoś "fajnego filmu" do obejrzenia z całą rodziną? Musisz zobaczyć "Matyldę: Musical"! To dynamiczna i wciągająca produkcja oparta na kultowej powieści Roalda Dahla. Zachwyca porywającymi piosenkami, niezwykłymi efektami wizualnymi i poruszającą historią wyjątkowej dziewczynki.

Matylda to idealny wybór dla każdego, kto szuka "mega wciągających filmów" pełnych humoru i zwrotów akcji. Produkcja łączy w sobie cechy familijnej bajki z klimatem teatralnego musicalu, dzięki czemu zadowoli widzów w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że z miejsca podbiła serca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dodatkowym atutem jest pierwszorzędna obsada. W rolach głównych brytyjskie gwiazdy musicali i filmu, które doskonale odnajdują się w swoich barwnych postaciach. Kreacje m.in. Emmy Thompson, Stephena Grahama czy Alishy Weir to prawdziwy popis aktorstwa. Nic dziwnego, że fani nazywają "Matyldę" jednym z "najlepszych filmów do obejrzenia" z 2022 roku.

Podsumowując, jeśli szukasz "ciekawych filmów online" dla całej rodziny, koniecznie sprawdź musical "Matylda" dostępny obecnie na Netfliksie. To prawdziwa ucztą dla oka i ucha, dynamiczna opowieść wciągająca i bawiąca od początku do końca. Doskonały wybór na relaksujący wieczór w gronie najbliższych.

8 Podobnych Filmów

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 689

Udostępnij