close icon
page-title
Amator
Amator

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Amator
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: WFF Lodz

Amator 1979 - Oglądaj cały film za darmo!

star7.5
151Ocen
date1979
date1h 52m

Skomentuj

 • avatar

  CineCluster

  |7 godziny temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  MovieBuffBartek

  |4 dni temu
  Jak dla mnie to totalny must-see jeśli nie jesteś bezbekiem
 • avatar

  DramaDevotee

  |11 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  FlickFanatic

  |11 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  MysterySeeker

  |12 dni temu
  Nawet nie zauważyłem, jak szybko minął czas i znowu musze wracać do nauki ehhh nienawidze swoich starych
 • avatar

  SerialowaZuza

  |14 dni temu
  Daje radę na maxa

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Amator (1979) mega wciągające filmy

Film "Amator" z 1979 roku to prawdziwa perełka polskiej kinematografii. Reżyser Wojciech Marczewski stworzył nietuzinkową opowieść o miłości i pasji do kina. Główny bohater, urzędnik bankowy, w wolnych chwilach realizuje swoją pasję - kręci amatorskie filmy. Pewnego dnia poznaje tajemniczą kobietę, która zmienia jego życie.

Marczewski z wielką wrażliwością sportretował postać amatora kina, pokazując jak pochłania go namiętność do tworzenia. Film wciąga widza w świat bohatera, jego marzeń i pragnień. Obserwujemy jak granice między fikcją a rzeczywistością zaczynają się zacierać.

Niezwykła rola Jerzego Stuhra, poetycka narracja i klimatyczne zdjęcia sprawiają, że "Amator" to film który trzeba zobaczyć. Marczewski snuje opowieść niczym hipnotyzer, zahipnotyzował widzów i krytyków już w 1979 roku. Teraz nadszedł czas by odkryć lub ponownie zobaczyć to arcydzieło polskiej kinematografii.

"Amator" to film, który wciąga i nie pozwala oderwać wzroku od ekranu. Bohaterowie, ich dramaty, marzenia i rozterki pozostają w pamięci na długo po seansie. Gorąco polecamy ten tytuł kinomanom - daje szansę na silne, filmowe przeżycie.

Amator

Amator (1979) ciekawe filmy do obejrzenia

Kino polskie ma w swojej historii wiele perełek, które zasługują na (ponowne) odkrycie. Jedną z nich jest z pewnością film "Amator" w reżyserii Wojciecha Marczewskiego z 1979 roku. To opowieść o bankowym urzędniku, który w wolnym czasie oddaje się swojej pasji - amatorskiemu kręceniu filmów.

Bohater graną przez Jerzego Stuhra postacią wciąga widza w swój własny, wewnętrzny świat. Zaczyna wirować między rzeczywistością codziennego życia a światem kina. Te dwa wymiary coraz bardziej się ze sobą splatają.

Film ten to perełka polskiej kinematografii - wyróżnia się niezwykłą wrażliwością, poetyckością narracji i klimatycznymi, czarno-białymi zdjęciami. Tworzą one niepowtarzalny klimat i nastrój. To zdecydowanie jeden z tych filmów, które warto zobaczyć by doświadczyć czegoś wyjątkowego.

Polecamy "Amatora" wszystkim kinomanom poszukującym ciekawych filmów. Jestem pewien, że po seansie jeszcze długo będzie im chodził po głowie ten niezwykły świat przedstawiony przez Wojciecha Marczewskiego.

Amator (1979) fajne filmy online darmowe

Coraz więcej klasycznych filmów trafia dziś do internetu, gdzie można je obejrzeć zupełnie za darmo. Wśród nich znalazł się również "Amator" w reżyserii Wojciecha Marczewskiego z 1979 roku z Jerzym Stuhrem w roli głównej. To opowieść o pasji do kina.

Bohaterem jest urzędnik bankowy, który w wolnym czasie realizuje swoje marzenia kręcąc amatorskie filmy. Pewnego dnia poznaje tajemniczą kobietę, która burzy jego dotychczasowe życie. Świat fikcji filmowej coraz bardziej splata się ze światem realnym bohatera.

To arcydzieło polskiej kinematografii, które koniecznie trzeba zobaczyć. Teraz można to zrobić zupełnie za darmo online. Polecamy wszystkim miłośnikom ambitnego kina. Film wciąga, wzrusza i zostaje w pamięci na długo.

"Amator" to perełka polska kina, do której warto wrócić lub odkryć na nowo. Teraz można to zrobić zupełnie za darmo.

Amator (1979) filmy dla kazdego warte obejrzenia

"Amator" to arcydzieło polskiej kinematografii, do którego naprawdę warto wrócić lub odkryć je na nowo. Film opowiada o pasji do kina - bankowego urzędnika, który w wolnym czasie kręci amatorskie produkcje.

Reżyser Wojciech Marczewski snuje wciągającą opowieść o marzeniach, miłości i pragnieniu bycia kimś innym. Granice między wyobraźnią bohatera a jego codziennym życiem zacierają się coraz bardziej.

Niezwykła kreacja aktorska Jerzego Stuhra, poetycki styl narracji i klimatyczne czarno-białe zdjęcia tworzą niepowtarzalny nastrój tego filmu. Jest on po prostu ponadczasowy i z pewnością przypadnie do gustu bardzo szerokiej widowni - zarówno miłośnikom ambitnego kina jak i szerszej publiczności.

 • Niepowtarzalny klimat i styl narracji
 • Fenomenalna gra aktorska Jerzego Stuhra
 • Film, który może poruszyć każdego

Serdecznie polecamy ten tytuł. Naprawdę warto go zobaczyć i dać się porwać tej niezwykłej opowieści o pasji, marzeniach i miłości.

Amator

Amator (1979) filmy hd na dziś wieczór

"Amator" w reżyserii Wojciecha Marczewskiego to genialny film na dzisiejszy wieczór. Opowieść o spełnianiu marzeń, pasji do kina i poszukiwaniu sensu życia. Głównym bohaterem jest urzędnik bankowy, który w wolnych chwilach oddaje się swojej pasji - kręceniu amatorskich filmów.

Pewnego razu spotyka tajemniczą kobietę, która burzy jego świat. Granice między codziennym życiem a pasją filmu zaczynają zanikać. Jest to niezwykle wciągająca opowieść, która trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać oczu od ekranu.

Film ten cechuje wyjątkowa poetyckość. Czarno-białe zdjęcia, klimatyczna muzyka i genialna kreacja Jerzego Stuhra sprawiają, że jest to tytuł obowiązkowy dla każdego kinomana. Doskonały na wieczorny seans przy którym oddamy się refleksjom nad życiem, pasją i spełnianiem marzeń.

Polecamy "Amatora" na dzisiejszy wieczór. Film, który na długo pozostanie w pamięci i zmusi do przemyśleń.

Amator (1979) całe filmy za darmo z lektorem bez rejestracji

Coraz więcej klasyków polskiego kina trafia do internetu, gdzie można je obejrzeć zupełnie za darmo i bez żadnej rejestracji. Do dyspozycji kinomanów jest już m.in. arcydzieło "Amator" w reżyserii Wojciecha Marczewskiego z 1979 roku.

Jest to niezwykle wciągająca opowieść o bankowym urzędniku, który w wolnym czasie oddaje się kręceniu amatorskich filmów. Pewnego dnia poznaje tajemniczą kobietę, przez którą traci grunt pod nogami. Świat fikcji miesza się z rzeczywistością.

Genialna rola Jerzego Stuhra, poetycki styl narracji i mistrzowskie zdjęcia sprawiają, że jest to arcydzieło polskiej kinematografii. Teraz można je obejrzeć w pełni legalnie, za darmo online. Gorąco zachęcamy by skorzystać z okazji!

Polecamy najlepsze polskie filmy wszech czasów

Kino polskie ma w swojej historii wiele prawdziwych arcydzieł. Wśród nich znajdziemy zarówno współczesne hity jak i ponadczasowe klasyki. Przedstawiamy subiektywny wybór filmów, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Nasz przegląd polskich filmów zawiera zarówno dramaty obyczajowe, komedie jak i thrillery. Nie zabraknie kinowych hitów z ostatnich lat, jak i starszych tytułów, które na zawsze zapisały się w historii rodzimej kinematografii. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Większość filmów jest dostępna online, często za darmo i bez konieczności rejestracji. Dzięki temu łatwo je obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie. Serdecznie zachęcamy do odkrywania polskich perełek - jesteśmy przekonani, że wiele z nich Was zachwyci.

Przedstawiamy zarówno nowości, jak i starsze produkcje warte odkrycia lub powtórnego obejrzenia. Mamy nadzieję, że nasz subiektywny wybór najlepszych polskich filmów pozwoli odkryć nowe perełki lub ponownie zakochać się w ulubionych tytułach.

9 Podobnych Filmów

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 151

Udostępnij